U dziewczyn w pokoju pojawiła się ostatnio półka, gdzie odpoczywają bieżące książki czytane na dobranoc. Mamy ich kilka, bo Pola lubi wybierać, na którą właśnie ma ochotę.
Zrobiłyśmy więc przegląd biblioteczki. Aktualnie czytamy:
- „Szary domek” Katarzyna Szestak
- „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupery
- „Słoń Trąbalski” Julian Tuwim
- „Lokomotywa” Julian Tuwim
- „8+2 i domek w lesie” Anne-Cath. Vestly
- „Malina cud-dziewczyna” Katarzyna Pakosińska
- „Podróż Srebrnego” Agnieszka Ginko
- „Mapy” Aleksandra i Daniel Mizielińscy
SZARY DOMEK
„Za Srebrną Rzeką, za Czarnym Lasem, tam, gdzie często spadają gwiazdy, leżało Herbatkowe Miastko.” Opowieść o tym, jak Domek poszukuje mieszkańca. Wprowadzają się do niego różne postacie. Każda z postaci jest wyrazista, zupełnie inna od poprzedniej. Ta książka jest przepiękna! Wzruszająca, ciepła, pachnąca wręcz pomarańczową herbatą i ciastkami. Nieco przypomina „Małego Księcia”. Oprawa graficzna jest zachwycająca, a książkę wyłowiłam w… Biedronce.
Niestety nie widzę jej do kupienia online, ale jak tylko traficie – bierzcie, bo naprawdę jest świetna.
MAŁY KSIĄŻĘ
Klasyk dla małych i dużych. Pola póki co jest zachwycona ilustracjami, bo to wydanie posiada bardzo charakterystyczne grafiki i bardzo przyjemnie się ją zarówno czyta, jak i ogląda.
Kupisz ją TUTAJ.
SŁOŃ TRĄBALSKI
Od 1947 roku w każdej biblioteczce dziecięcej. Nowe, przepiękne wydanie, a w środku oprócz Słonia znajdziesz hity takie jak „Bambo”, „Abecadło”, „W aeroplanie”.
Książkę kupisz TUTAJ.
LOKOMOTYWA
,,Lokomotywę” po raz pierwszy wydano w 1958 roku. W książce także „Rzepka” i „Ptasie radio”.
Książkę kupisz TUTAJ.
8+2 I DOMEK W LESIE
Książka pełna przygód pewnej norweskiej rodziny. Długie rozdziały w sam raz na długie, zimowe wieczory.
Znajdziesz ją TUTAJ.
MALINA CUD-DZIEWCZYNA
Opowiadanie napisane przez Katarzynę Pakosińską, którą znamy m.in. z kabaretów. Bardzo pozytywna książka, pełna zwrotów akcji i zadań dla czytelnika.
Dostępna jest TUTAJ.
PODRÓŻ SREBRNEGO
Wzruszająca opowieść o lisku polarnym, który szuka swojego miejsca na ziemi. Pełna przepięknych ilustracji.
Kupisz ją TUTAJ.
MAPY
Myślę, że to największy hit ze wszystkich obecnych tu książek. Mapy są u nas w ruchu codziennie. Książka rozwija ciekawość świata. W interesujący sposób uczy i zachęca do poznawania różnych regionów pokazując ciekawostki z konkretnych obszarów świata. My, rodzice, również wiele się z niej dowiadujemy.
Książka dostępna TUTAJ.
Tak się składa, że każda tych książek jest aktualnie w promocji.
10 Comments
Tą z mapami gdzieś widziałam. Jest bardzo fajna i ma piękną grafikę :-) Ja mogę polecić coś dla rodziców. Moją ulubioną książkę ” Zatrzymać dzień”. Dodaje życiowego kopa. Serdecznie polecam.
U nas „słoń Trąbalski” i „kukułeczka” są na pierwszym miejscu :)
Gdzie można kupić tę fantastyczną półkę na książki ? ;)
ja kupiłam na allegro
piękne dzięki!
Z książek polecam serie ulica czereśniowa oraz serie która dawno temu wydało wyd. gazety wyborczej ( kolekcja dziecko : http://kulturalnysklep.pl/KB/prcl/kolekcja–najpiekniejsze-bajki-swiata-.html ) fantastycznie opracowane graficznie i językowo :)
Nasz syn uwielbia „Miasteczko Mamoko” :)
jeju jakie słodkie zdjęcia <3
Mieliśmy wersję „Mapy” do wypełniania. Mnie się podobało, bo a tu trzeba było dorysować mapę wymyślonej wyspy, a tu dorysować stroje mieszkańcom różnych państw. Niestety, ale moja sześciolatka była niezainteresowana. Jestem pod wrażeniem, że już czytacie take „dojrzałe” książki. ;) U nas teraz furorę robi „Magiczne drzewo” i „Przygody Mikołajka”. Sama czytam z ciekawością. Mojego trzylatka interesuje „Reksio”, „Kubuś Puchatek” i oczywiście Zygzak. Codziennie muszę mu opowiadać inną bajkę o Zygzaku, a pomysły mi się już kończą. :)
oo dorysowywane mapy, to świetny pomysł, ale u nas jeszcze dużo za wcześnie :) Kubuś Puchatek już dawno przeczytany, a ten zygzak muszę wygooglować, bo nie znam :) dzięki za komentarz :)
Właśnie jestem w trakcie zakupu nowych książek dla mojego 4latka i są te pozycje które chce kupić więc przy okazji mogę zobaczyć tu ich wnętrze. Szary domek u nas też teraz króluje, piękna książka :) W większych biedronkach jeszcze można ją znaleźć.
Leave a Reply