SEARCH

Tabliczka kredowa – jak ją wykonać?

Tabliczka kredowa – jak ją wykonać?

valentine hot chocolate bar

Tablica kredowa – hit, czy tymczasowa moda?

Dla osób, które je uwielbiają, ale dalekie są od malowania całej ściany czarną farbą tablicową (choć i takie widziałam i robią na mnie ogromne wrażenie!), polecam mój TYMCZASOWY sposób. Ja jestem miłośniczką detali, elementów, które budują charakter wnętrz i wpajają w nie wizerunek domowników. Tablica jest świetnym elementem, który można użyć zarówno do postawienia na półce obok książek; na kuchennym blacie; w pokoju dziecka; łazience; jako element stołu podczas imprezy i generalnie wszędzie! Można na niej coś napisać lub najleić i nieważne, że nabazgrolimy jak kura pazurem, bo ramka sprawi, że i tak to będzie wyglądało dobrze.

W pierwszej kolejności pinterestowe inspiracje, a poniżej pokażę Wam ten mój magiczny SPOSÓB na samodzielne wykonanie tablicy.

00f2e79647f10a4f441f76bdc237f97b1931aac2e401e8286007abcc61a5090e

 

By samodzielnie wykonać tablice kredowe zmotywowała mnie organizacja pierwszych urodzin Poli. Stworzyłam 3, z czego jednej wciąż używam do dekoracji przy zdjęciach codziennych.

A sposób jest bardzo prosty! Wykorzystujemy w tym celu samoprzylepną folię tablicową. Ja mam folię o wielkości 50×200 cm, którą zamówiłam na ebayu za $5 łącznie z przesyłką.
Z ciekawości wyszukałam w google i widzę, że w Pl przykładowo znajdziecie je TU, TU i TU.

Wykonanie tablicy zajmuje dosłownie chwilę. Z tym, że musimy zrobić to starannie, bo przy większych powierzchniach bardzo łatwo o pozostawienie pod powierzchnią bąbli powietrza. Jeśli znudzi nam się efekt, bardzo łatwo odkleić ją z powrotem.

Jak Wam się podoba efekt? Wykorzystujecie motyw tablicy w swoich domach?


tablica.jpg

You May Also Like

2 Comments

  • avatar
    Kora 2014-08-30 15:34

    A ja się obawiałam, że moda na farby i folie tablicowe już przemija. Ciągle nie mogę się zabrać za pomalowanie taką farbą ściany w kuchni, bo tabliczka to dla mnie stanowczo za mało… ;>

  • avatar
    Ola 2014-08-28 17:17

    Ja mam farbe tablicowa pomiedzy szafkami w kuchni ;-) jestem z Niej baardzo zadowolona. W puszcze zostalo mi jeszcze troche farby, wiec kupilam sklejkę w LM, ktora pomalowalam w doslownie 2 minutki. Tabliczke ozdobiłam napisem W TYM DOMU MIESZKA MILOSC ;-)) takze polecam ;-))

Leave a Reply