SEARCH

Gipsowy odcisk brzuszka

Gipsowy odcisk brzuszka

 

 

Zestaw do samodzielnego wykonania odcisku brzucha ciążowego wpadł w moje ręce zupełnie przypadkowo. Trafiłam na niego w TKmaxx podczas jednej z moich systematycznych eskapad. Miałam go nie kupować, w zasadzie to już odeszłam od kasy, kiedy usłyszałam w oddali jego ciche wołanie… i po szybkiej konsultacji z mężem, stwierdziłam, że dam mu szansę.

Z odlewem poczekaliśmy do momentu, aż brzuch będzie już na tyle duży, aby wyszło to najbardziej efektownie. Tym samym zrobiliśmy to w ten weekend, czyli na 3 tygodnie przed terminem porodu. Poza pamiątką, to świetna zabawa np. na niedzielny, rodzinny poranek i niezwykłe uczucie zastygającego brzucha, kiedy pod skorupką niemiłosiernie wierci się maleństwo :)

Opakowanie zestawu zawiera:

  • pielęgnującą wazelinę lub oliwkę;
  • kilka długich rolek gipsowych bandaży;
  • rękawiczki ochronne;
  • opcjonalnie kawałek papieru ściernego;
  • instrukcję.

Samo wykonanie jest banalnie proste.

  1. Wazeliną natłuszczamy skórę w miejscu, gdzie zamierzamy nałożyć gips.
  2. Bandaż przecinamy ustalając odpowiednią szerokość do własnego brzucha.
  3. Po zanurzeniu w wodzie, warstwowo przykładamy bandaż do brzucha i okolic – możemy wykonać odcisk od ramion do bioder!
  4. Po zastygnięciu gipsu, czyli po około 10 minutach delikatnie zdejmujemy go i odstawiamy do pełnego wyschnięcia.
  5. Następnego dnia możemy delikatnie wygładzić odcisk papierem ściernym, zagruntować oraz pomalować, jeśli chcemy :) Finito.

 


Gipsowy zestaw do samodzielnego odciśnięcia brzuszka kupicie np. TUTAJ

Koszula nocna Poli – Mimmo <3

 

You May Also Like

9 Comments

  • avatar
    dzieciOK 2015-07-15 12:03

    Odciski dłoni, stóp już widziałam ale brzuszka ciążowego jeszcze nie :) Super pomysł

  • avatar
    Agata Inspiracje mamy 2015-07-13 22:57

    Z ciekowości zapytam – a co się robi z takim odlewem? Wiesza na ścianie?

    • avatar
      Mama na szpilkach 2015-07-13 23:25

      I tak robią, ale na pewno nie ja ;p mam pewien plan odnośnie jego zastosowania, ale to jednorazowo, jak już urodzę ;) dla nas większa frajda była podczas robienia i zobaczenia efektu po zdjęciu go ze skóry, niż z zatrzymywania na pamiątkę :)

  • avatar
    Milena 2015-07-13 20:38

    Super:) a czy ta spodniczka jest ciazowa? Z jakiego sklepu?

  • avatar
    Justyna 2015-07-13 17:55

    Ale Pola pomocna :) Pięknie wyglądasz, szybkiego rozwiązania ;)!

  • avatar
    Aga 2015-07-13 15:14

    piękna z Was rodzinka!
    i boska pamiątka… :D szkoda, że nie zrobiłam sobie :)

  • avatar
    Paulina 2015-07-13 13:54

    Nawet nie wiedziałam, że coś takiego w ogóle jest :D a pomysł super, tylko na mój „brzuszek” 3 tyg przed porodem musiałabym chyba kupić trzy opakowania :D

  • avatar
    Paulina 2015-07-13 00:13

    Cudowna pamiątka ! :) Na mój ciążowy brzuchol pewnie by rolek nie starszyło :P. A tak btw jak już niziutko brzuszek ;)

Leave a Reply